IN RE UAB - SOLIDWORKS palaikymo centras Lietuvoje

SOLIDWORKS Motion

Populiariausias SOLIDWORKS kinematikos įskiepis, SOLIDWORKS Motion užtikrina pilnavertę mechanizmo judėjimo patikrą ankstyvuose projektavimo etapuose.

 

solidworks-motion-analysis-study

Įtrauktas į SOLIDWORKS Premium, bei į visas SOLIDWORKS Simulation konfigūracijas, SOLIDWORKS Motion yra standartinis kinematikos ir judesio simuliacijos įskiepis inžinieriams bei konstruktoriams, kuriems yra svarbu pilnai įvertinti įvairių judančių surinkimų veikimą. 

SOLIDWORKS Motion leidžia nustatyti motorų bei pavarų dydžius, įvertinti energijos sąnaudas, išplanuoti jungtis, suprojektuoti krumpliaračius bei sudėtingus perdavimo mechanizmus, parinkti reikiamas spyruokles bei amortizatorius, ir įvertinti, kaip visi kontaktuojantys komponentai veiks tarpusavyje.

Rezultatas - smarkiai sumažintos fizinio prototipavimo laiko bei pinigų sąnaudos. SOLIDWORKS Motion taipogi padeda gerinti gaminių kokybę, pagelbėdamas objektyviau įvertinti skirtingus surinkimų variantus, sumažinti riziką, ir gauti svarbią informaciją kuo ankstyvesniuose projektavimo etapuose.

Pagrindinės SOLIDWORKS Motion galimybės ir nauda

 • Panaudojama SOLIDWORKS surinkimo informacija - SOLIDWORKS Motion yra prieinamas su SOLIDWORKS Premium licencija, bei bet kuria SOLIDWORKS Simulation licencija, ir leidžia panaudoti surinkime jau esančią informaciją judesio simuliacijos analizei. Pavyzdžiui, SOLIDWORKS Motion gali automatiškai aprašyti teisingus sujungimų tipus pagal detalių sukabinimus (Mates).
 • Apkrovos yra tiesiogiai perduodamos į SOLIDWORKS Simulation mechaninei patikrai - tai padės jums lengviau vizualizuoti įtempius bei deformacijas kiekviename komponente atskirai, vietoje ilgai trunkančios viso mechanizmo mechaninės simuliacijos.
 • Realių veikimo sąlygų simuliacija - kombinuodamas fizika paremtą judėjimą su SOLIDWORKS surinkimo informacija, SOLIDWORKS Motion gali būti panaudojamas įvairios analitinėms užduotims:
  • Įvertinti maksimalų motoro sukimo momentą, atliekant tokias užduotis, kaip pozicionuojant anteną, atidarinėjant ar uždarinėjant vartus, pernešinėjant medžiagas konvejeryje, kilnojant kintamo aukščio stalą, ir t.t. Trinties jėga taip pat yra įvertinama, ir padeda numatyti reikiamą galios rezervą.
  • Suprasti industrinių robotinių mechanizmų pajėgumą numatytų operacijų atlikimo metu, pavyzdžiui, montuojant automobilio langus, pagriebiant ir preciziškai pozicionuojant elektronikos komponentus PCB plokštėse, ir t.t.
  • Optimizuoti ir sumažinti jėgos disbalancą sukamojo judesio sistemose, tokiose kaip ekscentriniai šlifuokliai, siuvimo mašinos, vibraciniai indai, alkūniniai velenai, ir t.t.
  • Surasti idealius jungčių ilgius ekskavatoriaus "rankoje", kad būtų pasiektas maksimalus kasimo pajėgumas.
  • Sugeneruoti CAM kreives (profilius) automatinio padavimo bei srieginiuose mechanizmuose.
  • Įvertinti sąveiką tarp įvairių krumpliaračių (tiesiakrumplių, spiralinių, krumpliastiebių ir t.t.), stebint jų veikimą įvairiose pavarose.
  • Atlikti pirminį reguliavimą lenktyninio automobilio pakaboje.
 • Fizika paremtų modelių susiejimas su įvairiomis inžinerinėmis sąlygomis - SOLIDWORKS Motion palaiko daugybę jungčių bei jėgos perdavimo aprašymų, leidžiančių tiksliai simuliuoti lankstus, varžtus, universalias jungtis, tiesines ir netiesines spyruokles, tiesines ir sukimo jėgas bei momentus, fizinį 2D ir 3D kontaktą tarp komponentų, ir t.t.
 • Intuityvūs ir galingi įrankiai vizualiam rezultatų įvertinimui - kuomet judesio simuliacija yra atlikta, SOLIDWORKS Motion leidžia peržiūrėti rezultatus vizualiai per XY diagramas ir grafikus, greičius, pagreičius, jėgų vektorius ties jungtimis, sekti bet kurio taško judėjimą simuliacijos eigoje, įvertinti susikirtimus, ir t.t.
 • Bendradarbiavimas ir analizės rezultatų perdavimas - SOLIDWORKS Motion palengvina bendradarbiavimą su kolegomis, perduodant atliktos analizės rezultatus:
  • Rezultatų eksportavimas į video AVI, VRML ar SOLIDWORKS eDrawings formatus.
  • Grafikų ir diagramų bei skaitmeninių lentelių generavimas į Microsoft Excel bet kokia koordinačių sistema.
  • Grafikų eksportavimas su bet kokia atskaitos sistema (detale). 

Įvykiais paremtų judesių simuliacija

Jei turite SOLIDWORKS Simulation Professional, su SOLIDWORKS Motion galėsite įvertinti mechanizmų judėjimą, kuris yra paremtas  ne iš anksto laike suplanuotais veiksmais, o atsaku į tam tikrus įvykius ir sensorių duomenis.

Įvykiais paremta judesio studija yra naudojama tada, kai konkretus reikiamų veiksmų atlikimo laikas nėra žinomas. Pavyzdžiui, gamybos ceche komponentams judant konvejeriu, motorai turi įsijungti ar pakeisti savo padėtį remdamiesi komponentų padėtimi.

 Su įvykiais paremta judesių analize jūs galėsite:

 • Numatyti veiksmus pagal sudėtingas sąlygas - įvykiais paremta judesio analizė leidžia įjungti ar keisti motorų padėtį pagal sensorių parodymus, komponentų padėtis, prieš tai buvusių veiksmų pabaigą ar rezultatus, bei taip pat - pagal numatytą laiką.
 • Simuliuoti sudėtingo mechanizmo veikimą - kombinuodami įvairias užduotis ir sąlygas, galėsite sukurti kompleksinius veikimo scenarijus su išsišakojančia logika - pavyzdžiui, komponentų rūšiavimą ir nukeliavimą į skirtingas konvejerio atšakas.
 • Įvertinti patikimumą - nustatyti optimalias sensorių pozicijas, numatyti apkrovas pavaroms ir mazgams.
 • Optimizuoti mechanizmo darbą - suderinti sensorių ir motorų tarpuveiką, sumažinant bereikalingą prastovą, tačiau ir kartu išvengiant per anksti aliekamų veiksmų.

 

Papildoma informacija ir demonstracinė versija:

Jei norite pegerinti savo gaminio kokybę ir klientų atsiliepimus, įtraukite simuliacijos procesą į savo kasdieninį darbą. SOLIDWORKS Motion lengva naudoti, o integracija su SOLIDWORKS 3D CAD leidžia jį pritaikyti kiekviename projekte, taip sumažinant prototipų skaičių, išvengiant pataisymų, vėlavimų, sutrumpinant gamino konstravimo laiką, bei sumažinant kaštus.
Jei norite sužinoti daugiau, užpildykite žemiau esančią formą, ir mes su jumis susisieksime.