IN RE UAB - SOLIDWORKS palaikymo centras Lietuvoje

SOLIDWORKS PDM Professional

Gaminių ir projektų duomenų bei darbo procesų valdymas

Skaitmeninė duomenų valdymo ir bendradarbiavimo platforma projektavimo ir gamybos įmonėms

Kas yra SOLIDWORKS PDM Professional?

SOLIDWORKS PDM leidžia valdyti ir sinchronizuoti gaminių duomenis visos įmonės mastu viename, centralizuotame, su visomis CAD ir Office programomis integruotame sprendime.

SOLIDWORKS PDM Professional galima instaliuoti į įmonėje esančius serverius arba pasirinkti debesijos platformą - Telia Cloud, BTT Cloud ir pan.

PDM server on-premise
PDM cloud

Gaminamų produktų informacijos valdymas įmonės mastu

SOLIDWORKS PDM Professional suteikia įmonei galimybę organizuoti projektuojamų ir gaminamų produktų informacijos skaitmeninį valdymą, atitinkantį šiuolaikinius Industry 4.0 poreikius.

Išnaudodami duomenų saugyklą, jūs galėsite suteikti reikiamas prieigas prie reikiamos informacijos bei failų visiems įmonės darbuotojams, nuo projektavimo iki gamybos. Tai leidžia visiems projektų dalyviams dalintis naujausia informacija bei lengvai bendradarbiauti, tuo pačiu apsaugant jūsų intelektualinę nuosavybę su automatine versijų ir revizijų kontrolės sistema.

Sprendžiamos problemos:

1

SOLIDWORKS PDM schemos-Multi-CAD

Skirtingų CAD programų duomenų valdymas

Realiame gyvenime dažnai yra neišvengiamas skirtingų projektavimo ir gamybos paruošimo programų naudojimas. Nepaisant to, yra labai svarbu užtikrinti produkto duomenų vientisumą, nepriklausomai nuo naudojamų 2D, 3D CAD/CAM programų ir priemonių. 

SOLIDWORKS PDM suteikia gaminio duomenų valdymo aplinką, kuri leidžia projektavimo ir gamybos komandoms bendrai dirbti tame pačiame duomenų rinkinyje pilnu efektyvumu, kad ir kokias programas ar įrankius jie naudotų.

SOLIDWORKS PDM palaiko daugybę CAD programų ir formatų, tarp jų:

2

SOLIDWORKS PDM Office Add-In

Dokumentų valdymas

SOLIDWORKS PDM dokumentų valdymo galimybės suteikia lanksčias priemones valdyti visų tipų failus, jų versijas ir revizijas pagal užsibrėžtus dokumentacijos kokybės valdymo reikalavimus. 

Tipinis produkto kūrimo ir gamybos procesas generuoja didelį kiekį dokumentų, kuriamų su įvairiomis ne-inžinerinėmis programomis, kurias taip pat reikia sekti, valdyti, sieti su gaminiais ir procesais bei užtikrinti jų gyvavimo ciklą. Tai apima visos organizacijos failų valdymo poreikius, o ne tik inžinerinių duomenų valdymą naudojant CAD programas.

Dokumentai ir metaduomenys (įrašai) dabar gali būti valdomi centralizuotai, ir taip yra užtikrinamas gyvavimo ciklas vienoje sistemoje, kurioje galima saugiai rinkti, valdyti ir susieti dokumentus su kuriamais ir gaminamais produktais.

3

SOLIDWORKS PDM darbo procesai (workflow)

Verslo / darbo procesų automatizavimas

Šiandienos pasaulyje reikalingas greitas ir efektyvus elektroninis bendravimas, kuris gali pasiekti žmones, net kai jų nėra biure. Elektroninis bendradarbiavimas neapsiriboja vien tik bendrų failų naudojimu, pranešimų siuntimu ar telekonferencijomis.

PDM darbo procesai leidžia skaitmenizuoti fizinius gaminio projektavimo ir gamybos procesus, ir automatizuoti su jais susijusius pasikartojančius uždavinius. 

 • Galite naudoti skirtingus nuoseklius ir lygiagrečius darbo ir patvirtinimo procesus skirtingiems verslo projektams, etapams bei dokumentams;
 • Serijinių numerių generatoriai leis išvengti klaidų suteikiant kodus ir pavadinimus projektams, dokumentu registrams, detalių bei mazgų pavadinimams ir savybėms;
 • Automatinis projektų struktūros ir standartinių dokumentų sukūrimas užtikrina duomenų kokybę.
 

4

SOLIDWORKS PDM versijos ir revizijos

Revizijų ir versijų valdymas

Inžinerinių projektų pakeitimų valdymas yra būtinas blogis, kurio negalime išvengti. SOLIDWORKS PDM suteikia įrankius, leidžiančius susieti pakeitimus su procesais, ir galimybę valdyti stebėti tų pokyčių istoriją per visą gaminio gyvavimo ciklą.

Keitimu sąsaja su PDM darbo/verslo procesais sutaupo laiką, skirtą keitimų valdymui ir leidžia lengvai juos atsekti. O maloniausia staigmena yra tai, kad atsisakoma failu kopijų kūrimo, kas būdavo įprasta sprendžiant versijavimo klausimus rankiniu būdu. 

Galima kurti savo revizijų schemas (A, B,... 0, 1, 2...., A0, A1, B0, B1... ir pan.), ir taip būsite užtikrinti, kad jūsų komandos nariai visada dirbs su teisinga projekto versija.

 

5

SOLIDWORKS PDM Bendradarbiavimas

Pagerintas darbuotojų bendradarbiavimas

Mes visi žinome, kaip yra sudėtinga dirbti komandoje ties vienu projekto ar gaminio 3D modeliu lokaliame tinkle, ir kokią didelę naudą tai atneša, jeigu susitvarkome su bendro darbo organizavimo iššūkiais. Kiek rūpesčių sukelia loginių failų ryšių išlaikymas, kopijuojant 3D modelius... O jeigu dirbame nuotoliniu būdu, iš namų?

SOLIDWORKS PDM užtikrina patogų bendrą darbą vienu metu prie to paties gaminio/surinkimo, atsisakant įprastinių copy / paste komandų, ir nereikalingo failų kopijų kūrimo. Inžinieriai iš karto gaus informaciją apie kolegų atliktus pakeitimus, ir galės juos peržiūrėti, priimti, atmesi ir pan.

6

SOLIDWORKS PDM Standard Search

Pažangūs paieškos įrankiai

Reikalinga informacija turi būti randama akimirksniu, nepriklausomai koks yra paieškos kriterijus - pavadinimo fragmentas, ERP arba detalės kodas, dokumento revizija arba versija, detalės medžiaga, spalva, storis arba kiti metaduomenys. PDM leidžia greitai rasti reikiamą informaciją duomenų bazėje, o tai:

 • Eliminuoja klaidingos informacijos ir dokumentų naudojimą;
 • Taupo laiką, skiriamą paieškai;
 • Skatina pakartotinai naudoti jau esamus sprendimus, modelius ir brėžinius, taip unifikuojant ir atpiginant gaminius bei projektus.
 

7

SOLIDWORKS PDM Failu rysiai

Failų ryšių valdymas ir gaminio struktūra

Kas dirba su 3D projektavimo sistemomis, žino, kaip svarbu užtikrinti, kad gaminio mazgai, detalės ir brėžiniai nepamestų ryšiu tarpusavyje. Yra labai sunku sukontroliuoti ryšius, kai atsiranda to paties mazgo ar detalės skirtingos versijas (be to, visos versijos gali būti reikalingos). SOLIDWORKS PDM perima šį rūpestį, ir leidžia pažįstamoje Windows Explorer aplinkoje nesunkai suvaldyti dokumentų loginius ryšius. Šių ryšių nuskaitymas iš įvairių CAD sistemų, bei nuosavų ryšių valdymas jums leis:

 • Nesunkiai sukurti gaminio struktūrą, naudojant skirtingų CAD programų duomenis;
 • Įtraukti į gaminio struktūrą ne-inžinerinėmis programomis sukurtus duomenis;
 • Gauti pilną inžinerinę gaminio specifikaciją (eBOM), naudojant skirtingus formatus ir duomenų šaltinius.
 
 

8

SOLIDWORKS PDM versijos (Branch and Merge)

Projekto atšakos (Branch & Merge)

Dažnai kuriant gaminius kyla naujų idėjų, kurias reikia patikrinti. Tam reikia sukurti naujus modelius, atlikti skaičiavimus, priimti sprendimą, ir finale tinkama mazgą įkelti į gaminio surinkimą.

Naudojant SOLIDWORKS PDM projektuotojai gali kurti projekto arba projekto dalies atšakas (branch), jais vystyti, priimti sprendimus, ir vėliau apjungti vieną iš atšakų su bendru projektu. PDM užtikrins, kad ryšiai nepasimestų, kad nebūtų ištrintos versijos kurios gali būti aktualios ateityje ir t.t.. Taip pat su skirtingomis projekto atšakomis gali dirbti skirtingi inžinieriai, nekurdami lokalių ir rezervinių modeliu kopijų. SOLIDWORKS PDM leidžia pilnai sukontroliuoti variantinius projektavimo procesus.

 

 

9

SOLIDWORKS PDM kortele

Tvarka 

Fiksuota informacijos saugojimo struktūra, projektų bei bylų šablonai, automatinės numeravimo taisyklės ir vardinimas, prieigos teisės leidžia standartizuoti duomenų saugojimą ir pilnai atitikti įvairiems duomenų valdymo kokybės standartams (QMS).

Tai leidžia išvengti klaidų, atsirandančių dėl rankinio duomenų valdymo, bei atsisakyti papildomų priemonių projektų, brėžinių bei visų kitų dokumentų pavadinimų registravimo.

 
 

10

SOLIDWORKS PDM internetinis portalas Web Client

Mobili / Web prieiga

Mes gyvename mobiliajame pasaulyje, ir ne visada turime prieigą prie darbo kompiuterio, kad galėtume pasiekti savo inžinerinius failus. SOLIDWORKS PDM Web2 suteikia galimybę dirbti su įmonės PDM saugykla per interneto naršyklę. Ši galimybė leidžia mums peržiūrėti failus bei perkelti juos į kitus darbo eigos etapus kelyje. Jūsų tiekėjams taip pat gali būti suteikta prieiga prie jūsų CAD failų neįdiegus PDM - iš bet kurios pasaulio vietos! 

Ką dar galima paminėti apie SOLIDWORKS PDM Professional:

 • Greitai įsisavinimas. PDM yra įskiepis prie Windows Explorer, kuris jau gerai pažįstamas visiems kompiuterių naudotojams.
 • Darbo procesai (workflows) leis jums formalizuoti, valdyti ir optimizuoti gaminio kūrimo etapus, versijas, revizijas.
 • Pakeitimų valdymas leis pagreitinti projekto pakeitimų patvirtinimus bei inžinerinių pakeitimų tvarką (ECO), naudojantis automatizuotais darbo procesų valdymo įrankiais.
 • Neutralūs failų formatai leis sutaupyti laiko ir palengvinti komunikaciją tarp skirtingų įmonės skyrių, su klientais bei tiekėjais, sukonfigūruojant sistemą, jo ji automatiškai kurtų failus visiems atidaromais formatais.
 • Įmonės padalinių duombazės gali būti lengvai atkartojamos pagal centrinį padalinį, taip išvengiant būtinybės viską konfigūruoti iš naujo.
 • Žiniaraščių (BOM) eksportavimas palengvina informacijos perdavimą į kitas programas bei tolesnius gamybos etapus.
 • Žiniaraščių (BOM) redagavimas. Su SOLIDWORKS PDM Professional, jūs galėsite pasitelkti lengvai individualizuojamus šablonus, kad galėtumėte dar geriau valdyti gaminio struktūros informaciją, ir automatizuoti galutinių žiniaraščių paruošimą.
 • Jungtis su ERP/MRP. Sujunkite CAD sistemas su (Enterprise Resource Planning) or MRP (Manufacturing Resource Planning) sistemomis, kad užtikrintumėte gaminio bei jo komponentų metaduomenų atitikimą.
 • Reikalavimų užtikrinimas. 
  Užtikrinkite, kad jūsų projektavimo ir gamybos procesai atitiktų kokybės kontrolės industrijos standartus.
 • Nuotolinė prieiga leis darbuotojams ir partneriams atlikinėti savo užduotis iš bet kurios vietos.
 • PDM individualizavimas leis padidinti produktyvumą susikuriant savo įrankių komplektus bei kitus asmeninius nustatymus.
 • Užduočių stebėjimas leis PDM administratoriams patikrinti užduočių vykdymo būseną, įskaitant neutralių failų formatų kūrimą, ir įsitikinti, jog viskas buvo atlikta teisingai.
 • Užduočių automatizavimas padės automatiškai kurti failus įprastais formatais, tokiais kaip PDF, kuomet visi dokumentai bus patvirtinti.
 • Pranešimai bei perspėjimai elektroniniu paštu (SMTP) leis gauti informaciją apie darbo procesus ne tik vidinėmis sistemos žinutėmis, bet ir elektroniniu paštu.
 • Programos išplėtojimas, suteikiamas per API prieigą, leis dar geriau išnaudoti PDM specifiniams jūsų įmonės poreikiams.

Papildoma informacija ir užklausa dėl demonstracijos:

Papildoma informacija:

Jei norite sužinoti daugiau apie SOLIDWORKS PDM Professional, arba tiesiog pradėti jį naudoti, susisiekite su mumis, ir mes pateiksime visą reikiamą informaciją.