IN RE UAB - SOLIDWORKS palaikymo centras Lietuvoje

SOLIDWORKS MBD

Techninė komunikacija be popierinių brėžinių

SOLIDWORKS MBD (anglModel-Based Definition) yra į SOLIDWORKS programą integruotas gaminio gamybos duomenų pateikimo sprendimas. Jis leidžia atsisakyti tradicinių, popierinių 2D brėžinių ir pateikti produkto paruošimo gamybai duomenis (angl. PMI – Product Manufacturing Information) 3D PDF bei eDrawings formatais, kuriuos galima peržiūrėti ne tik kompiuteryje, bet ir planšetėje ar telefone.

SOLIDWORKS MBD perteikia visą gamybai reikalingą informaciją 3D aplinkoje, padėdama išvengti brėžinių ruošimo ir jų klaidingos interpretacijos, todėl pagerina komunikaciją tarp konstruktorių ir technologų, taip smarkiai pagreitindama gamybos procesus. SOLIDWORKS MBD palaiko DIN ISO 16792, 31000A, ASME Y14.41 bei ISO 16792 braižybos standartus. 

Kaip tai veikia

Brėžinių ruošimas yra neįdomus, ilgai trunkantis, tačiau labai atsakingas darbas, dažnai reikalaujantis daugiau laiko nei gaminio projektavimas. Nesusikalbėjimas perduodant informaciją spausdintais brėžiniais dažnai baigiasi begaliniais skambučiais tarp technologų ir konstruktorių, o klaidos dažnai būna pastebimos tik gamybos eigoje, kuomet jų taisymas brangiai kainuoja. 

SOLIDWORKS MBD leidžia gamybai pateikti PMI informaciją aprašytą 3D modelyje, kurį cecho darbuotojai gali peržiūrėti kompiuteryje, planšetėje ar telefone. PMI informacija yra imama tiesiogiai iš modelio ir realiu laiku sinchronizuojama su modelio pakeitimais. Tai smarkiai pagreitina konstruktorių darbą, o cecho darbuotojai gali geriau suprasti detalės geometriją ir jos gamybos procesą bei išvengti nesusipratimų ir klaidų. 

solidworks-mbd-in-use

Pagrindinės galimybės

Aero3 - Copy

PMI aprašymas 3D modelyje

Aprašykite gaminio gamybos informaciją tiesiogiai 3D modelyje, taip išvengdami klaidinančių ir laiką gaišinančių brėžinių ruošimo. Tai pagerins darbuotojų komunikaciją, sumažins produkto paruošimo gamybai trukmę, pagreitins pasikartojančių bei panašių projektų rengimą ir padės išvengti klaidų.

 

mbdimp_april_4 - Copy

Aiškus ir struktūrizuotas trimatis atvaizdavimas

SOLIDWORKS MBD leidžia ne tik pateikti PMI informaciją, bet ir struktūrizuoti ją pagal jūsų pasirinktą standartą, naudojantis skirtingomis projekcijomis bei atvaizdavimo būdais. SOLIDWORKS MBD gali rodyti bei paslėpti matmenis ir komentarus sukiojant 3D vaizdą, priklausomai nuo to, iš kurios pusės žiūrite į modelį. 

1Sample-template - Copy

Individualizuojami šablonai modelio eksportavimui

SOLIDWORKS MBD leidžia panaudoti esamus arba susikurti naujus šablonus galutiniam modelio eksportavimui – gaminio išdėstymas, kampiniai štampai, lentelės, įmonės logotipas, gaminio meta duomenų atvaizdavimas ir visi kiti elementai gali būti lengvai pritaikomi jūsų poreikiams. 

MBD-DimXpert-and-eDrawings-Picture-3 - Copy

Eksportavimas pramonės standarto failų formatais

SOLIDWORKS MBD leidžia išsaugoti modelius 3D PDF ir eDrawings formatais, kuriuos galima atsidaryti neturint SOLIDWORKS, o naudojant interneto naršyklę arba eDrawings programėlę kompiuteryje, planšetėje arba telefone. 

image001-9 - Copy

Pramonės standartų palaikymas

MBD padeda laikytis pagrindinių pramonės standartų, tokių kaip DIN ISO 16792, 31000A, ASME Y14.41 bei ISO 16792. Tvarkingas duomenų pateikimas užtikrina geresnę komunikaciją bei demonstruoja įmonės profesionalumą bendradarbiaujant su gamintojais ir subrangovais. 

mbd_howto_image1-2 - Copy

Pakartotinis PMI duomenų panaudojimas

SOLIDWORKS MBD leidžia pakartotinai panaudoti jau paruoštus detalių vaizdus, projekcijas, pjūvius, matmenis, anotacijas bei kitą PMI informaciją, tiek aprašant naujas detales, tiek kuriant pagalbinius 2D brėžinius. 

SOLIDWORKS MBD nauda

SOLIDWORKS-15143951686912

Mažiau klaidų ir nesusipratimų

Pateikite informaciją gamybai 3D formatu, taip palengvinsite ir supaprastinsite darbą bei sumažinsite nesibaigiančių brėžinių aiškinimosi bei klaidų dėl neteisingos brėžinių interpretacijos. Trimatis gaminio PMI informacijos pateikimas yra intuityvus, leidžiantis nesunkiai perprasti net ir labai komplikuotą gaminio geometriją. Svarbiausia – kilus neaiškumams ar konstruktoriui pamiršus nurodyti reikiamą matmenį, technologas gali pats pamatuoti modelį 3D vaizde ir nestabdydamas gamybos tęsti savo darbą. 

Sutaupysite laiką dabartiniuose ir būsimuose projektuose

SOLIDWORKS MBD leidžia paruošti ir pateikti PMI informaciją ženkliai greičiau ir nei dirbant su tradiciniais brėžiniais. Be to, su SOLIDWORKS MBD galima lengvai valdyti paruoštus duomenis, pakartotinai panaudoti juos naujiems projektams – gaminio vaizdamsprojekcijoms, pjūviams, anotacijoms, PMI informacijai bei meta duomenis, o tai padeda išvengti pasikartojančio darbo ir sutaupyti laiko. 

mbdnist1
dec_mbd_featuredimage-2

Pilnavertis suderinamumas su tradiciniais brėžiniais

Trimatis PMI informacijos pateikimas gamybai yra pramonės ateitis, tačiau perėjimas nuo 2D į 3D gali būti gąsdinantis ir ne visi tiekėjaigamintojai ar partneriai gali iškart prisitaikyti. SOLIDWORKS MBD palaiko 2D brėžinius, todėl jūs galėsite lengvai papildyti 3D brėžinį tradiciniais 2D brėžiniais, negaišdami laiko brėžinių ruošimui panaudodami jau paruoštus modelio vaizdus, projekcijas, anotacijas ir kitą PMI informaciją. 

Spartus gaminių pateikimas gamybai su SOLIDWORKS CAM ir CAMWorks CAM

Aprašius visą detalės technologinę informaciją 3D modelyje (matmenis, tolerancijas, paviršių apdirbimą ir t.t.) galima pasinaudoti detalės tolerancijomis paremtais CNC programų paruošimo įrankiais (angl. TBM – Tolerance-Based Machining), kurie leidžia taupyti konstruktorių ir technologų darbo laiką, atsisakant tradicinių brėžinių kūrimo ir skaitymo. 

image001-3

Užklausa dėl demonstracinės versijos:

Papildoma informacija:

Jei norite išbandyti SOLIDWORKS MBD, reikalinga konsultacija arba norite įsigyti programą, susisiekite su mumis ir mes pateiksime visą reikiamą informaciją.